Dnia 24.04.2019 w Białej k/Radzynia Podlaskiego odbyły się eliminacje oddziałowe do wojewódzkiego finału XLVII OMTTK. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w kategorii TD (szkoła podstawowa).

Zespół w składzie:

Aleksandra Cieślak,

Dominika Nowicka,

Monika Nowicka,

okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej, zatem zajmując I miejsce będzie reprezentować oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim w zmaganiach wojewódzkich, które odbędą się w dniach 10-11.05.2019 r. w Biłgoraju.

Drużyny przygotowywały się do turnieju pod opieką p.Katarzyny Krasuckiej

OMTTK PTTK jest najbardziej prestiżową imprezą turystyczną adresowaną do dziecii młodzieży szkolnej w Polsce, organizowaną przez PTTK nieprzerwanie od 1972 roku.  Turniejstanowi interdyscyplinarne pole zmagań młodzieży z całej Polski. Jego program zawiera elementy teoretyczne z dziedziny turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa i terenoznawstwa. Ponadto znajdują się w nim również konkurencje sprawnościowe: turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód, samarytanka (sprawdzian umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), Turystyczne ABC (rozpoznawanie roślin, znajomość parków narodowych, krajobrazowych i innych form ochrony przyrody województwa podlaskiego, znajomość esperanto, oraz rzuty celu).

Gratuluję młodzieży, a zwycięzcom życzę powodzenia w Biłgoraju.

 

                Autor: Katarzyna Krasucka