W 2022 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł na 7 października.  Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. W naszej szkole uczniowie tego dnia uczestniczyli w zabawach związanych z mnożeniem. W tygodniu poprzedzającym ten Wielki Dzień chętni uczniowie wszystkich klas wykonali prace plastyczne – plakaty promujące tabliczkę mnożenia, które udekorowały szkolną gazetkę.

Podzieleni na 4 drużyny uczniowie rozpoczęli swoje matematyczne rozgrywki od szybkiego uzupełniania działań na czas, po rozegraniu dwóch kolejek przyszedł czas na kolejne konkurencje. Następnie zaopatrzeni w łapki na muchy matematycy musieli jak najszybciej odnaleźć wynik mnożenia pośród rozrzuconych na stoliku stosie kart. Ostatnia drużynowa konkurencja wymagała nie tylko znajomości tabliczki mnożenia, lecz także sprawności fizycznej – po wynik swojego wylosowanego działania uczniowie musieli pobiec. Sztafeta matematyczna przyniosła wiele emocji i uśmiechu na twarzach uczniów.
Po wszystkich konkurencjach ogłoszono tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia – podobnie jak w ubiegłym roku została nim Kinga Ostrzyżek z kl. IV z wynikiem 72 sekund.
Wszyscy uczniowie otrzymali przepyszne babeczki oraz oceny z matematyki. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i świetną zabawę oraz p. Joannie Paszkowskiej i p. Wiolecie Kuczyńskiej za zorganizowanie matematycznych stacji zadaniowych.