We wtorek 28 września 2021 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz ze swoimi paniami i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Wojciechowa do ZOO a także do pobliskiego Parku Zdrojowego w Nałęczowie. Zwiedzając mini ogród zoologiczny dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Dzieci widziały: lwy, pumy, wielbłądy, antylopy, małpy, zebry, szopy, kozy, osły, alpaki i różne gatunki ptaków. Po spacerze przez ZOO okazało się, że to nie koniec wrażeń na tej wycieczce. Czekała ich jeszcze super zabawa na placu zabaw: zjeżdżalnie, trampolina, piaskownica czy huśtawki.

Kolejnym punktem był spacer po Parku w Nałęczowie, głównie po Alei Kasztanowej- to oaza ciszy i spokoju, z alejkami, ławkami i pięknymi zabytkami. Dzieci mogły sobie zakupić pamiątki oraz nakarmić kaczki.

Ostatnim punktem był obiad w restauracji i powrót do domu podczas którego nie zabrakło wspaniałego nastroju. Wycieczka do ZOO oraz do Parku w Nałęczowie była kolejną ciekawą przygodą dla naszych uczniów. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.
Organizatorem wycieczki była p. Monika Sokołowska.

 

Autor: Monika Sokołowska