27 maja uczniowie klas I-VIII wraz z opiekunami wybrali się w podróż po naszym pięknym kraju w ramach programu Poznaj Polskę. Mimo mało sprzyjającej pogody udało się zwiedzić Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Kazimierz Dolny. Jest to niezwykle malownicza miejscowość położona na prawym brzegu Wisły. Uczestnicy wycieczki mieli okazje dowiedzieć się, że to prawdziwa perła, jedno z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Przewodnik podczas wyprawy barwnie opowiadał o czasach sprzed ponad stu lat i trudach życia dnia codziennego, jakie prowadzili nasi pradziadkowie. Proste czynności, które teraz nie sprawiają kłopotów tj. pranie czy pojenie zwierząt kiedyś wymagały ogromnego wysiłku i czasu.

Kolejnym punktem na trasie była pyszna wizyta w McDonald’s. Z dawką nowej energii wesoły autobus dotarł do Kazimierza Dolnego. Niestety z powodu deszczowej pogody nie udało się dotrzeć do wszystkich niezwykłych atrakcji. Jednakże nawet w tak trudnych warunkach okazało się, że to małe nadwiślańskie miasteczko potrafi zachwycić niemal na każdym kroku. Uczniowie zgodnie potwierdzili, że powrócą tam i wejdą na Górę Trzech Krzyży.

 Z piątkowej wycieczki wszyscy powrócili zmęczeni, ale szczęśliwi, a wspomnienia z tego dnia z pewnością na długo zostaną w pamięci!

Opiekę podczas wycieczki sprawowały: p. Dyrektor Marta Sposób-Żądełek, p. Wioleta Kuczyńska oraz p. Agnieszka Czyżak.