Dnia 16 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Ilona Sikorska – Korgol, która w swoim krótkim przemówieniu, życzyła uczniom otuchy i powodzenia w karierze szkolnej.

Następnie głos zabrali uczniowie klasy pierwszej, którzy przedstawiając uroczysty program okolicznościowy, udowodnili młodzieży i wszystkim zgromadzonym, że są gotowi zostać pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Ślubując, pierwszaki zobowiązały się do systematycznej pracy, szanowania nauczycieli i kolegów, dbania o rośliny, zwierzęta,

a także dostarczania radości swoim rodzicom, nauczycielom oraz ojczyźnie. Ponadto nowi uczniowie złożyli oficjalne przyrzeczenie czytelnika, które przygotowali uczniowie klasy II wraz z p. Wioletą Kuczyńską, opiekunem biblioteki szkolnej.

Najważniejszym, długo oczekiwanym punktem uroczystości było jednak pasowanie. To ono było najbardziej wzniosłym momentem całej uroczystości. Dyrektor Szkoły Ilona Sikorska – Korgol dotykając ozdobnym ołówkiem lewego ramienia każdego dziecka, udowodniła zestresowanym uczniom, że gest ten ma wyłącznie wymiar symboliczny i od tej pory są oni oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej.

 

W roku szkolnym 2018/2019 do społeczności szkolnej dołączyli:

* Borychowski Piotr

* Kozerski Szymon

 

Wychowawczynią klasy jest p. Magda Dzioba.

Gdy pierwszoklasiści już oficjalnie dołączyli do grona uczniów Szkoły Podstawowej, nadszedł czas na złożenie życzeń naszym nauczycielom, którzy kilka dni temu obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Młodzież z kl. V i VIII odśpiewała z tej okazji przepiękną piosenkę Aliny&Marka pt. ,,Dziękujemy Wam”, zaś najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły, zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Recytowali i śpiewali, za co nagradzani byli gromkimi brawami. Zarówno sześciolatki jak i siedmiolatki doskonale znały swoje role i mimo obecności nieznanych im osób nie tremowały się, niczym zawodowi aktorzy.

 

Po uroczystej akademii głos zabrali rodzice uczniów klasy I oraz członkinie Rady Rodziców, które podziękowały nauczycielom za serce i trud włożony w wychowanie ich pociech oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

 

Autor: Magda Dzioba