6 grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów na twarzach najmłodszych i tych starszych uczniów. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się w świąteczny sweterek lub na czerwono, a także założył mikołajową czapkę, na cześć Świętego Mikołaja. Po wielu trudach podróży i mimo niesprzyjających warunków (brak śniegu) zjawił się wyczekiwany przez wszystkich od rana gość – Święty Mikołaj! Po krótkiej rozmowie, nadeszła długo oczekiwana chwila –  rozdawanie prezentów. Wszystkie dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie z klas I -V otrzymali upominki oraz certyfikat grzecznego ucznia. Święty Mikołaj wręczył także dyplomy wychowawcom oraz Pani Dyrektor oraz rozdał cukierki, żeby osłodzić trudy bycia uczniem. Po ich otrzymaniu, uczniowie z wdzięcznością podziękowali i pożegnali Świętego Mikołaja.

Po wizycie niesamowitego gościa przyszedł czas na kącik kinomana – obejrzeliśmy wspólnie film ,,Grinch: Świąt nie będzie”. Jak większość filmów familijnych o tematyce świątecznej, tak i ten przedstawia najważniejsze wartości, o których szczególnie w święta należy pamiętać. Czas w trakcie seansu umiliła nam przepyszna pizza.

To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, a spotkanie z Mikołajem rozpoczęło radosny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.