Celem wyprawy, na którą na początku maja wyruszyli młodsi uczniowie naszej szkoły, było zwiedzenie magicznej krainy w pobliżu Janowca nad Wisłą.

Po wejściu na teren Ogrodów uczestników wycieczki powitał Król Krasnoludów wraz ze swoimi Wojami, którzy zabrali dzieci na edukacyjne zajęcia terenowe. Nauka przez zabawę jest jedną z najbardziej skutecznych form edukacji. Dodatkowo wpleciona w fabułę terenowej gry drużynowej uruchamia emocje, które są najtrwalszym nośnikiem w procesie zapamiętywania.

Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach, podczas których musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą, matematyczną, polonistyczną oraz zręcznością i sprawnością fizyczną.

Po zajęciach uczniowie wraz z opiekunami udali się na zwiedzanie Magicznych Ogrodów.

Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew oraz pachnących i kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Dzieci bawiły się w Wodnym Świecie, w Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki i wielu innych niesamowitych miejscach.

Kierownikiem wyjazdu była pani Jadwiga Domańska.

 

Autor: Magda Dzioba