Dnia 05.06.2019 r. wczesnym rankiem 23-osobowa grupa uczniów z dwóch szkół:  Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej i Szkoły Podstawowej w Krasewie pod opieką pań:  Hanny Gołoś, Joanny Paszkowskiej i Anny  Ryszkowskiej wyruszyła na podbój Krakowa i Energylandii.

Pierwszego dnia z przewodnikiem zwiedzaliśmy Kraków. Jak się okazało trafiliśmy w  dniu 762 rocznicy lokacji miasta,  stąd w Krakowie powiewały flagi biało – niebieskie. Pan przewodnik przybliżył nam dzieje  Zamku Królewskiego na Wawelu oraz historię i rozwój miasta. Po obiedzie pojechaliśmy do Grodziska k/ Zatoru na nocleg.

      Następnego dnia mieliśmy jeden cel : Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze. Pobyt nasz zaplanowany został od 10-tej do 15-tej. Tu każdy znalazł coś dla siebie, niestraszny był Hiperion, najwyższy w Europie, ze względu na upał niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje wodne, szczególnie Anakonda. Zadowoleni, choć nieco zmęczeni upałem i rozrywką w drodze powrotnej spaliśmy przez kilka godzin. Było jednak warto! Może powtórka za rok lub z rodzicami w wakacje?

Autor: Hanna Gołoś