8 listopada nasza szkoła uczestniczyła w III Biegach Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Borki zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Tchórzewie- Kolonii. Reprezentanci naszej szkoły spisali się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, wytrwale walcząc o jak najlepsze miejsca i zachowując wzorową postawę współzawodnictwa sportowego. Biegi odbywały się z podziałami na chłopców i dziewczęta oraz kategorie klas I-III, IV-VI i VII-VIII. Najmłodsza kategoria wiekowa miała do pokonania dystans 300 metrów, klasy IV-VI 750 metrów, natomiast klasy VII-VIII 1500 metrów.

Uczniowie z najlepszymi wynikami z naszej szkoły:

Dziewczęta klasy I-III

I – Czyżak Aleksandra (Borki)

II – Niewęgłowska Alicja (Tchórzew Kolonia)

III – Czyżak Nikola (Wola Chomejowa) 

 

Chłopcy klasy I – III

I – Bajdak Stanisław (Borki)

II – Wierzchowski Piotr (Wola Chomejowa)

III – Zarzycki Rafał (Wola Osowińska)

 

Chłopcy klasa IV – VI

I – Reszka Oskar (Tchórzew Kolonia)

II – Och Bartosz (Borki)

III – Wierzchowski Karol (Wola Chomejowa)

 

Dziewczęta klasa VII – VIII

I – Mazurek Zuzanna (Wola Osowińska)

II – Ostrzyżek Weronika (Wola Chomejowa)

III – Stępniewska Izabela (Borki)

 

Gratulujemy także Hani Kozerskiej (kl. 3) zajęcia VI miejsca oraz Kacprowi Jeżowi (kl.8)  V miejsca, a także wszystkim uczestnikom z naszej szkoły!

Organizatorzy zadbali, aby nikt nie wrócił głodny do domu, częstując zawodników kiełbaskami z ogniska. Uczniowie za miejsca na podium otrzymali atrakcyjne nagrody oraz puchary, dodatkowo zawodnicy zostali wyróżnieni dyplomami za miejsca 4-6. Na koniec wszystkich uczestników biegów czekała niespodzianka w postaci loterii, w której można było wylosować nagrody. Tym razem szczęście dopisało Lenie Łukasiewicz i Karolowi Wierzchowskiemu, którzy wylosowali nagrody rzeczowe.

Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom biegów, organizatorom oraz sponsorom na czele z Panem Wójtem Gminy Borki ppłk rez. dr Radosławem Sałatą, a także panu Mateuszowi Kazimierczakowi za przygotowanie i motywowanie naszych uczniów do udziału w wydarzeniach sportowych.