Dzień Świętego Patryka, obchodzony 17 marca, to irlandzkie święto ku czci patrona kraju. Symbolizuje ono nie tylko religijne dziedzictwo, ale i kulturową tożsamość Irlandii, świętowane na całym świecie.      

My zaś, w naszej szkole, świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii 18 marca w poniedziałek.      Z tej okazji już od tygodnia uczniowie przygotowywali się do tego święta. Klasy I i IV przygotowały dla przedszkolaków kapelusze irlandzkich skrzatów- leprechaunów, pomagały też rozmieścić treści na gazetce oraz dekorację na tablicy.

Uczniowie podczas zajęć lekcyjnych oglądali filmy i prezentacje o  tradycjach irlandzkich, wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali quizy.

Dzieci z oddziału przedszkolnego też miały swój udział w tym święcie, mianowicie, wysłuchały ciekawostek o Irlandii, kolorowały Leprechauna –skrzata, trójlistne koniczynki oraz oglądały bajkę o Świętym Patryku.  Na tablicach umieszczone zostały najważniejsze fakty o Irlandii. Największą atrakcją okazała się gra terenowa z kodami QR, która odbyła się na terenie szkoły. 

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie. Całość obchodów dnia Świętego Patryka uświetniła degustacja zielonych racuchów przygotowanych przez panią kucharkę.