Ostatnia sobota przed feriami zimowymi to w naszej szkole czas tradycyjnej zabawy choinkowej.

Gdy tylko zegar wybił godzinę 14.00, uczniowie klas VI-VIII pod opieką p. Eweliny Sobolewskiej i p. Joanny Paszkowskiej, zaprezentowali całej społeczności szkolnej oraz zgromadzonym gościom, spektakl teatralny pt. ,,Kot w butach”. Przedstawienie wprawiło wszystkich w iście radosny nastrój i już kilkadziesiąt minut później na parkiet wyruszyli najmłodsi wychowankowie naszej placówki. Sala taneczna i szkolny korytarz zapełniły się bajecznie kolorowymi postaciami. Pośród niezliczonej ilości wróżek, księżniczek i czarownic, przemykali Super Bohaterowie, piraci, klowni, Myszka Mini oraz Wilma Flinstone. Spomiędzy wszystkich przebranych uczniów, jury wytypowało trzy osoby, które włożyło w przygotowanie swojego stroju najwięcej pracy. I tak oto:

I miejsce należało do Kacpra Jeża, ucznia klasy V,

II miejsce przyznano Nikoli Czyżak z klasy 0,

natomiast III miejsce nadano Dawidowi Pilskiemu z oddziału przedszkolnego.

Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni za odwagę i chęć wzięcia udziału w konkursie.

Zabawę i liczne konkurencje prowadził zaprzyjaźniony z naszą szkołą zespół muzyczny ,,Power Beat”, który przyznał również dodatkowe nagrody dla Króla i Królowej parkietu. W tej kategorii nagrodzeni zostali: Gabrysia Kłoda oraz zeszłoroczny zwycięzca Jakub Duchowicz.

Tuż po godzinie 17.00 przybył do nas jeszcze jeden gość – Święty Mikołaj w towarzystwie dwóch śnieżynek.

Każdy z uczniów czekał na ten moment z utęsknieniem, jednak nie było łatwo. Mikołaj wymagał śpiewania piosenek, recytowania wierszyków i rozwiązywania skomplikowanych działań matematycznych. Wszystkie dzieci wywiązały się jednak z powierzonych zadań znakomicie, a w zamian otrzymały ogromne podarki.

Po kilku godzinach znakomitej zabawy uczniowie opuszczali szkołę wytańczeni, wybawieni i pełni wrażeń.

Przed nimi zasłużony wypoczynek, ponieważ już od poniedziałku rozpoczynają się upragnione ferie zimowe.

 

Autor: Magda Dzioba