„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,
A do życia powolutku budzi się przyroda cała”
(T. Boy – Żeleński)

21 marca oficjalnie przywitaliśmy Wiosnę. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli już dość zimy, postanowili ją więc pożegnać i przywitać wiosnę.Cała społeczność szkolna w kolorowych, wiosennych przebraniach zabrała się do realizacji zadań zgodnie z planem przygotowanym na ten dzień przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia w rolę nauczycieli wcielili się wybrani uczniowie.  Następnie wybraliśmy się na pierwszy wiosenny spacer, podczas którego wrzuciliśmy Marzannę do rzeki. Marzanna jako kukła jest symbolem odchodzącej zimy, a zwyczaj jej topienia lub palenia jest znany od dawna. Jeszcze w czasach pogańskich topienie odbywało się w czasie Jarego Święta, aby przywołać wiosnę.

Po powrocie czekały na nas kiełbaski z ogniska. Następnie jury wyłoniło 3 najciekawsze ,,Szalone Fryzury”. W tej konkurencji I miejsce zajęła Angelika Duchowicz z klasy VI, II Dominika Duchowicz z kl. III,  III miejsce Kacper Cabaj z kl. VI.

Kolejną atrakcja był ,,Pokaz Pani Wiosny” przygotowany przez chłopców z klasy IV, V i VI. Uczniowie wykazali się niemałą kreatywnością. Za udział w konkursach uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i słodyczami. Tego dnia stworzyliśmy także obraz przedstawiający wiosenne drzewko, odciskając swój palec zamoczony w kolorowych farbach. Następnie wszyscy wspólnie pośpiewaliśmy karaoke oraz pograliśmy w planszówki. Na koniec obejrzeliśmy film ,,Raya i ostatni smok”.

Ten dzień zaliczamy do udanych. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za organizację Pierwszego Dnia Wiosny!

 

Autorzy notatki: Rafał Kulik, Oliwier Zabielski kl. VII