W dniach  21 – 23 września 2018 r. spotkaliśmy się z ponad 400 harcerzami w Łukowie na Zlocie Chorągwi Lubelskiej ZHP „Mamy Moc”, w którym udział wzięły patrole z sześciu hufców: Chełm, Lublin, Łuków, Puławy, Ryki i Zamość.

Druhny i druhowie uczcili w ten sposób setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego.

W piątek odbył się wieczorek integracyjny przy muzyce zespołu ,,Wszyscy Byliśmy Harcerzami”.

Zaś w sobotę na trasie gry zuchowej, wykonywaliśmy różnorodne zadania, które nawiązywały do komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”. Warto zaznaczyć, że autorem publikacji jest związany z miastem Łuków Henryk Jerzy Chmielewski, popularny – Papcio Chmiel.

Zuchy zdobywając punkty miały okazję zwiedzić Komendę Powiatową Policji, amfiteatr miejski oraz Muzeum Regionalne. A dodatkowo uczyły się pląsać, wiązać węzły, oraz wykonywać wiele prac plastycznych rozwijających ich kreatywność.

Reprezentacja naszej gromady w składzie: Lena Sergiel, Jakub Duchowicz, Angelika Duchowicz, Antoni Żądełek i Kinga Fijałek zajęła 3 miejsce.

Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP zakończył się uroczystym apelem, który odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 w Łukowie.

 

Autor: Wioleta Kuczyńska