Wiosenne powietrze oraz radosne humory towarzyszyły 21 marca wszystkim uczniom oraz nauczycielom od samego rana. Cała społeczność szkolna w kolorowych, wiosennych przebraniach zabrała się do realizacji zadań zgodnie z planem przygotowanym na ten dzień przez Samorząd Uczniowski.

Według harmonogramu Dzień Wiosny rozpoczęliśmy od lekcji prowadzonych przez uczniów klas ósmych. Następnie zaproszono wszystkich nauczycieli oraz uczniów, aby wspólnie obejrzeć przygotowane Marzanny. Klasy I-III w tej kategorii zajęły pierwsze miejsce i to z ich kukłą wyruszyliśmy na wspólny spacer. Topienie Marzanny to jeden ze starosłowiańskich obrzędów, który w naszej szkole jest nadal kultywowany.

Po powrocie na wszystkich czekała kolejna atrakcja – ognisko i pieczenie pysznych kiełbasek! Po obiedzie uczniowie wzięli także udział w licznych konkurencjach grupowych i indywidualnych – tj. kalambury, fryzjer, skakanka.

Za wszystkie gry i zabawy zbierali punkty. W ostatecznych rozgrywkach klasy IV-V zajęły pierwsze miejsce – wygrywając aż 3 dni bez prac domowych!

Pierwszy Dzień Wiosny w szkole upłynął w bardzo wesołej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

Samorząd Uczniowski wykazał się dużymi umiejętnościami organizatorskimi oraz nie lada kreatywnością, przygotowując całe wydarzenie – DZIĘKUJEMY 🙂