,,Przyszedł w końcu ten wyczekany i upragniony dzień – dzień zakończenia bardzo trudnego roku szkolnego 2020/2021. Po tych kilku miesiącach na zdalnym nauczaniu w poprzednim roku szkolnym, mieliśmy ogromną nadzieję, że sytuacja już nigdy się nie powtórzy. Niestety, byliśmy w błędzie. Od 26 października nasze życie szkolne wywróciło się do góry nogami. Na korytarzach pustki i cisza… Gwar i śmiech, który ocieplał mury tej szkoły, nagle zniknął. A dzwonek, który zamiast obwieszczać Wam lekcję czy przerwę, codziennie przypominał, że Was z nami nie ma. Dla nas nauczycieli pusta szkoła była przerażająca. Każdy zamknięty w swoim domu, odizolowany od rówieśników; poczucie bezsilności dawało się we znaki każdego dnia. Bardzo brakowało nam Waszych hałasów, wrzasków, śmiechów. Staraliśmy się zachować pozory normalności organizując wydarzenia, uroczystości szkolne, zebrania w formie online, ale przecież to nie to samo. Nie mogliśmy się podzielić opłatkiem podczas Wigilii szkolnej, nie było zabawy choinkowej, która co roku integrowała naszą społeczność szkolną, dzieci nie mogły się spotkać ze swoimi dziadkami i wyrecytować im wierszyków z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mam wrażenie, że nie było nam dane zrealizować wszystkich planów i zamierzeń, które rysowały nam się w głowie, dlatego tym bardziej cieszę się, że ostatni dzień roku szkolnego 2020/2021 spędzamy razem.”

Dyrektor Szkoły Marta Sposób-Żądełek

 

 

 

 

25 czerwca po raz ostatni w murach szkoły spotkali się uczniowie, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz rodzice naszych podopiecznych. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez dzieci z klas 0-III, z rąk Pani Dyrektor zostały wręczone świadectwa z biało-czerwonym paskiem, nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców.

Po części oficjalnej przyszedł czas na krótkie spotkania z wychowawcami w klasach.

 

Każde zakończenie to radość z sukcesów i smutek rozstania, ale też poczucie dobrze wypełnionego obowiązku. Teraz udajemy się na zasłużony odpoczynek, by naładować baterie i z nową energią we wrześniu ruszyć do pracy.

Miłych wakacji!

Wystąpienie kierownik Inspektoratu ds. obsługi finansowo-księgowej UG Borki – p. Anny Bober.
Występ artystyczny przedszkolaków i zerówkowiczów.
Występ artystyczny przedszkolaków i zerówkowiczów.
Występ artystyczny uczniów klas starszych.
Występ artystyczny uczniów klas starszych.
Uczniowie naszej placówki wraz z rodzicami.
Uroczyste wręczenie nagród książkowych uczniom kl. I. Na zdjęciu: Piotr Wierzchowski wraz z wychowawczynią Agnieszką Czyżak i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uroczyste wręczenie nagród książkowych uczniom kl. I. Na zdjęciu: Hanna Kozerska wraz z wychowawczynią Agnieszką Czyżak i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uroczyste wręczenie nagród książkowych uczniom kl. I. Na zdjęciu: Nikola Czyżak wraz z wychowawczynią Agnieszką Czyżak i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uczniowie kl. I, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021 wraz z wychowawczynią Agnieszką Czyżak i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uroczyste wręczenie nagród książkowych uczniom kl. II. Na zdjęciu: Kinga Ostrzyżek wraz z wychowawczynią Wioletą Kuczyńską i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uczniowie kl. II i III, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021 wraz z wychowawczynią Wioletą Kuczyńską i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uroczyste wręczenie nagród książkowych uczniom kl. IV. Na zdjęciu: Karol Wierzchowski wraz z wychowawczynią Magdą Dziobą i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uroczyste wręczenie nagród książkowych uczniom kl. IV. Na zdjęciu: Antoni Żądełek wraz z wychowawczynią Magdą Dziobą i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uczniowie kl.IV i V, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021 wraz z wychowawczynią Magdą Dziobą i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uroczyste wręczenie nagród książkowych uczniom kl. VI. Na zdjęciu: Gabriela Skwara wraz z wychowawczynią Eweliną Sobolewską i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uroczyste wręczenie nagród książkowych uczniom kl. VII. Na zdjęciu: Alicja Grabowska wraz z wychowawczynią Eweliną Sobolewską i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Uczniowie kl. VI i VII, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021 wraz z wychowawczynią Eweliną Sobolewską i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Wręczenie nagrody książkowej dla Kacpra Cieślaka, ucznia który osiągnął w minionym roku szkolnym 100% frekwencję.
Wręczenie nagród dla uczniów, którzy wypożyczyli w minionym roku szkolnym najwięcej książek z biblioteki szkolnej. Na zdjęciu: Julia Wędroch.
Wręczenie nagród dla uczniów, którzy wypożyczyli w minionym roku szkolnym najwięcej książek z biblioteki szkolnej. Na zdjęciu: Małgorzata Kołodziej.
Wręczenie nagród dla uczniów, którzy wypożyczyli w minionym roku szkolnym najwięcej książek z biblioteki szkolnej. Na zdjęciu: Miłosz Zabielski.
Wręczenie nagród dla uczniów, którzy wypożyczyli w minionym roku szkolnym najwięcej książek z biblioteki szkolnej. Na zdjęciu: Zofia Cieślak.
Wręczenie nagród dla uczniów, którzy wypożyczyli w minionym roku szkolnym najwięcej książek z biblioteki szkolnej. Na zdjęciu: Bartosz Włodarczyk.
Wręczenie nagród dla uczniów, którzy wypożyczyli w minionym roku szkolnym najwięcej książek z biblioteki szkolnej. Na zdjęciu: Piotr Borychowski.
Wyróżnieni uczniowie wraz z bibliotekarką Wioletą Kuczyńską i Dyrektor Martą Sposób-Żądełek.

 

Autor: Magda Dzioba