24 października 2023 roku grupa uczniów z klas VII reprezentowała naszą szkołę w kolejnych zmaganiach turystycznych. Tym razem udaliśmy się do Wisznic, gdzie przeprowadzono zawody w ramach XX Marszów na Orientację Pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów.

     Celem imprezy oprócz wspomnianych wyżej tragicznie zmarłych nauczycieli było propagowanie aktywnego spędzania czasu i rozwijanie umiejętności posługiwania się mapą i kompasem.

       Pobyt na Wisznickiej ziemi rozpoczęliśmy od upamiętnienia Państwa Miąskiewiczów poprzez złożenie wiązanek i zapalenia zniczy na ich grobie. Następnie udaliśmy się do Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, gdzie zlokalizowana została baza zawodów. Po oficjalnym rozpoczęci zmagań przeprowadzony został konkurs wiedzy

„Cudze chwalicie,  swego nie znacie” , obejmujący swoim zakresem wiedze na temat naszego województwa. Następnie uczestnicy rajdu w dwuosobowych drużynach wyruszyli na trasę marszu turystycznego.

     Ostatnim punktem zawodów było podsumowanie zmagań turystycznych , oraz ogłoszono wyniki konkursu wiedzy.  W marszu na orientację najwyżej sklasyfikowana okazała się drużyna w składzie Lena Sergiel i Kinga Fijałek , które zajęły  piąte  miejsce. Prowadzono również klasyfikację drużynową o Puchar Wójta Gminy Wisznice w którym nasza Szkoła znalazła się na wysokim piątym miejscu.

Nagrodzonym jak i wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie gratulujemy.