W dniach 17-18 listopada odbyły się XV Marsze na Orientację pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów. Impreza krajoznawczo – turystyczna została zorganizowana przy współpracy dwóch wisznickich szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego i Publicznego Gimnazjum Nr 1

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim.

Głównym celem było uczczenie pamięci tragicznie zmarłych nauczycieli i propagatorów idei krajoznawstwa i turystyki Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów, którzy zginęli w wypadku polskiego autokaru na Węgrzech w 2002 r., a także praktyczne potwierdzenie umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, propagowanie aktywnych form wypoczynku i turystycznych marszów na orientację.

Po uroczystej inauguracji delegacje młodzieży udały się na cmentarz, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Pamięć ofiar uczczono chwilą ciszy…

Uczestnicy w swoich grupach wiekowych rywalizowali w turystycznych marszach na orientację „O puchar Wójta Gminy Wisznice”. Sprawdzili również swoją wiedzę i siły w trzech konkursach: krajoznawczym, „Dolina Zielawy” i „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Tym razem na podium stanęła Aleksandra Cieślak z kl. VII, która zajęła III miejsce w konkursie krajoznawczym i konkursie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.