W dniu 11 czerwca 2021 roku o godzinie 6.00 rano 29 uczniów z ZPO w Woli Osowińskiej, Szkoły Podstawowej Woli Chomejowej i Tchórzewa wraz z opiekunami Panią Mileną Latoch- Malesą, Iloną Korgol- Sikorską i Panem
Mateuszem Kazimierczakiem wyruszyli na wycieczkę szkolną na Roztocze, gdzie zaplanowany był spływ kajakowy rzeką Wieprz z Obroczy do Zwierzyńca, a następnie do Bagna, Żurawnicy, Turzyńca i Szczebrzeszyna. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 9.00. Najpierw mieliśmy szkolenie i zapoznanie z regulaminem przeprowadzone przez właściciela spływu, a następnie wyruszyliśmy w drogę kajakami pod opieką 2 ratowników. Spływ otwierały panie Danuta Karpińska i Milena Latoch-Malesa, a zamykał pan Mateusz Kazimierczak. Cała trasa to około 24km, po drodze mieliśmy 2 przenoski, płynęliśmy przez Roztoczański Park Narodowy, mieliśmy okazję podziwiać naturalne piękno przyrody, florę i faunę oraz zabytki i pomniki przyrody, które mijaliśmy po drodze. Pogoda nam dopisała, było ciepło, słonecznie, więc płynięcie kajakiem było wielką przyjemnością. Do Szczebrzeszyna, gdzie kończył się nasz ostatni etap spływu, dopłynęliśmy około godziny 15.15, gdzie czekał na nas autobus. Kolejnym punktem było ognisko integracyjne na działce właściciela. Kiełbaska już czekała na nas, po takim wysiłku bardzo nam smakowała. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, w Lublinie zajechaliśmy do Restauracji Mac Donald, zgodnie z życzeniem uczniów.
Do domu wróciliśmy około godziny 22.00. Byliśmy bardzo zadowoleni z udanej wycieczki, szczególnie gratulujemy naszym dzielnym uczniom wytrwałości i cierpliwości, bo wszyscy ukończyli spływ, co wcale nie było takie łatwe, ze względu na to, że z Obroczy do Zwierzyńca mieliśmy do pokonania 92 zakręty na trasie około 8 km, a pod Szczebrzeszynem nurt rzeki jest szybki, oprócz tego musieliśmy omijać wiele przewróconych drzew, konarów, korzeni i pokonać kilka wodospadów.

Wycieczkę zorganizowała Pani Danuta Karpińska.

 

Na zdjęciu uczniowie klasy VII: Karol Mucharzewski, Michał Cieślak, Marcin Cieślak, Kacper Zabielski, Paweł Palinowski.
Na zdjęciu uczennice klasy VII: Dominika Zielińska, Nikola Rogozińska, Martyna Wierzchowska.
Uczestnicy spływu kajakowego z Woli Chomejowej
Trasa spływu kajakowego
Na zdjęciu: Karol Mucharzewski i Michał Cieślak
Na zdjęciu: Dominika Zielińska i Paweł Palinowski
Na zdjęciu: Marcin Cieślak, Kacper Zabielski
Uczestnicy spływu kajakowego.
Trasa spływu kajakowego przez Roztoczański Park Narodowy
Na zdjęciu: Martyna Wierzchowska i Nikola Rogozińska
Na zdjęciu: Michał Cieślak i Karol Mucharzewski
Na zdjęciu Kacper Zabielski
Ognisko integracyjne

 

Autor: Danuta Karpińska