Tuż przed wakacjami 20 czerwca uczniowie klas I-VIII wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym punktem wyprawy był Park Przygody – nasi wychowankowie  mogli skorzystać z atrakcyjnych torów w parku linowym, zaś młodsi wybrali aktywność na trampolinach. Przed wyzwaniem na wysokościach obowiązkiem każdego uczestnika było przejście krótkiego szkolenia z instruktorem parku na temat panujących zasad bezpieczeństwa. Przejście wywołało wiele niezapomnianych wrażeń i emocji oraz było doskonałą lekcją wychowania fizycznego. Pobyt w Parku sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił naszym uczniom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla rozwijania koordynacji ruchowej!

Oczywiście nie był to koniec atrakcji przygotowanych na ten dzień – nieco zmęczeni sportowcy udali się według harmonogramu do kina. Zaopatrzeni w popcorn uczniowie zasiedli w wygodnych fotelach i wspólnie obejrzeli krótkie wideo na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Po dydaktycznym filmiku rozpoczęła się projekcja filmu ”Za duży na bajki”, który okazał się bardzo dobrym wyborem z gatunku kina familijnego. Historia głównego bohatera to nie tylko śmieszne przygody, lecz także ważna lekcja życia. Perypetie Waldusia miały bowiem wydźwięk moralizatorski – to nie świat wirtualny jest najważniejszy, telefony i komputery, lecz rodzina i relacje międzyludzkie.

Ostatnim przystankiem była wizyta w Mc Donald’s. Uczniowie wrócili z wycieczki odprężeni i z uśmiechami na twarzach. Wakacyjna pogoda pozwoliła na wspólne celebrowanie ostatnich wspólnie spędzonych chwil przed wakacjami.

Opiekunami wycieczki była p. Joanna Paszkowska i Ewelina Sobolewska.