22 grudnia po uroczystym przywitaniu zgromadzonych gości przez panią Dyrektor Martę Sposób-Żądełek uczniowie przedstawili spektakl – Współczesna Droga do Betlejem. Wszystko, co działo się dzisiaj na szkolnej scenie miało uświadomić odbiorcom, co stanowi sens ludzkiego życia i pokazać, jak blisko jest Betlejem – tu i teraz. Nie zabrakło wzruszających pastorałek oraz kolęd zagranych na cymbałkach i flecie. Pani Dyrektor, a także Rodzice nie kryli łez wzruszenia.Uroku inscenizacji dodały kolędy, zaśpiewane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Chomejowej. Występy napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrała Dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

Po Jasełkach odczytany został fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa i wszyscy obecni po wspólnej modlitwie przełamali się opłatkiem, składając sobie przy tym świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie spożyliśmy tradycyjne wigilijne potrawy: pierogi, kapustę, czerwony barszcz, placki, krokiety, śledzie……. Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz pracowników szkoły, którzy postarali się o różnorakie smakołyki, wszyscy poczuli co to znaczy suto zastawiony stół. W kolejnym etapie naszego spotkania zaśpiewaliśmy kilka wspólnych kolęd. Po radosnym kolędowaniu przy choince odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu na Kartkę i Ozdobę Bożonarodzeniową. Komisja konkursowa wytypowała następujące osoby do nagród:

Kategoria kartka kl.0-3

1. Miłosz Zabielski kl.1
2. Maria Żądełek kl. 0
3. Nikola Czyżak kl.3Wyróżnienie : Gabriela Kłoda kl.3, Wiktoria Cieślak kl.0

Kategoria ozdoba Punkt Przedszkolny

1. Jakub Kalicki
2. Mikołaj Włodarczyk
3. Igor Kasiarz
Wyróżnienie: Julia Wędroch i Lena Wróblewska

Kategoria kartka klasy 4-6

1. Jakub Duchowicz kl.6
2. Kamil Zieliński kl.6
3. Lena Jeż kl.6
Wyróżnienie: Lena Duchowicz kl.4, Kacper Cieślak kl.4

Kategoria ozdoba kl. 4-6

1. Filip Kasiarz kl.4
2. Lena Jeż kl.6
3. Bartosz Włodarczyk kl.4

Kategoria ozdoba kl. 1-3

1. Małgorzata Kołodziej kl.2
2. Zofia Cieślak kl.3

3. Lena Łukasiewicz kl.2
Wyróżnienie: Dominika Duchowicz kl.3

 

Pani Dyrektor wręczyła nagrody każdemu uczestnikowi konkursu oraz podziękowania dla nauczycieli. Rada Rodziców także przygotowała mały upominek dla naszych uczniów.

Wszystkim osobom, które były odpowiedzialne za to, aby nasza wspólna, szkolna wieczerza przebiegła w miłej i uroczystej atmosferze – DZIĘKUJMY!