6 października naszą szkołę odwiedziła pani pielęgniarka Danuta Bącik – Pilińska. Wizyta ta łączyła się  z prowadzoną w naszej szkole akcją profilaktyczną „Fluoryzacja zębów”. Pani pielęgniarka będzie odwiedzać systematycznie uczniów  w naszej szkole i uczyć jak prawidłowo czyścić zęby, aby ochronić je przed próchnicą.

Następnie klasy I-VIII wzięły udział w prelekcji na temat szkodliwości e-papierosów. Pani Danuta wyjaśniła, iż na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne. Niestety młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo uzależniają i negatywnie wpływają na zdrowie jak papierosy tradycyjne. Pani pielęgniarka przedstawiła uczniom szereg chorób wywołanych poprzez palenie czynne oraz bierne, a także podzieliła się z uczniami jakże emocjonalnymi historiami z czasów swoich praktyk studenckich, gdzie spotykała osoby z ciężkimi chorobami wywołanymi przez ten nałóg.

Po wysłuchaniu wykładu Samorząd Uczniowski wręczył pani Danucie podziękowanie za interesującą lekcje i poświęcony czas. Pani Dyrektor dodała, że wizyty pani pielęgniarki w naszej szkole będą częstsze i poprosiła uczniów, aby wyciągnęli wnioski z tego wykładu i pamiętali o tym, że zdrowie jest najważniejsze!