Dnia 18 grudnia 2019 roku w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Na specjalne zaproszenie przybyli również: Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, radny Gminy Borki Pan Piotr Cieślak, była Dyrektor Szkoły Podstawowej Stanisława Skwara oraz Koło Gospodyń Wiejskich ,,Jutrzenka”.

Wszyscy chcieli obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas I-III.

Młodzi aktorzy, w pięknych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, doskonale przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Kolorowe stroje i wspaniała gra artystów sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem oglądali występujących, którzy z ogromnym przejęciem i poświęceniem odtworzyli swoje role.

Misterium bożonarodzeniowe przeplatane było kolędami i pastorałkami, co wprowadziło zebranych w iście świąteczny nastrój. Radosny śpiew kolęd przypomniał wszystkim, że święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Na zakończenie wszyscy zebrani wysłuchali świątecznych życzeń od Wójta Gminy Borki Radosława Sałaty

oraz Dyrektor Ilony Sikorskiej-Korgol.

Po części artystycznej odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, które przygotowali rodzice uczniów.

Wszystkim osobom, które były odpowiedzialne za to, aby nasza wspólna, szkolna wieczerza przebiegła w miłej i uroczystej atmosferze – DZIĘKUJMY!

Jasełka w naszej szkole przygotowały: p. Wioleta Kuczyńska, p. Magda Dzioba oraz p. Marta Sposób-Żądełek.
Opiekę nad występem wokalnym najmłodszych wychowanków sprawowała p. Agnieszka Czyżak.
Za oprawę muzyczną dziękujemy p. Magdalenie Miturze.
Szopkę wykonali p. Tadeusz Krawczyk oraz uczeń kl. VIII Mateusz Białucha.

Kartki świąteczne z życzeniami bożonarodzeniowymi dla zaproszonych gości wykonał Samorząd Uczniowski pod opieką p. Marty Sposób-Żądełek.

Autor: Magda Dzioba