16-17 listopada 2018 odbyły się marsze na orientację, organizowane po raz szesnasty przez wisznickie szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego i Publiczne Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim. Impreza ta jest formą uczczenia pamięci tragicznie zmarłych nauczycieli – Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów, którzy zginęli w wypadku polskiego autokaru wiozącego pielgrzymów do Medjugorie w 2002 roku.
Po zakwaterowaniu w bazie rajdu (którą w tym roku było Publiczne Gimnazjum w Wisznicach)
i oficjalnym rozpoczęciu imprezy, uczestnicy wzięli udział we Mszy Św. odprawianej w intencji tragicznie zmarłych nauczycieli. Następnie delegacja młodzieży udała się na miejscowy cmentarz, gdzie złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie państwa Miąskiewiczów.

Impreza propagowała turystykę oraz integrowała młodych ludzi z całego regionu. Jeszcze pierwszego dnia wszyscy mogli spróbować swoich sił w konkursach: krajoznawczym, Poznajemy Lubelszczyznę, oraz w Niespodziewance.

Jednak głównym punktem imprezy były odbywające się w sobotę, turystyczne marsze na orientację. Wprawdzie ranek okazał się mroźny i oszroniony, ale nie przeszkodziło to młodzieży ruszyć w teren z mapami.

Po powrocie do bazy i zjedzeniu gorącego obiadu, uczestnicy zebrali się wspólnie na patriotyczne śpiewanie, które wypełniło nam czas aż do finałowego podsumowania imprezy.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Marsze na orientację:

w kat. TD – drużyna w składzie: Marcin Cieślak, Michał Cieślak – I miejsce;

w kat. TM – drużyna w składzie: Monika Nowicka, Jakub Cieślak – VI miejsce.

Konkurs „Poznajemy Lubelszczyznę”:

Aleksandra Cieślak – I miejsce;

Monika Nowicka – II miejsce;

Michał Cieślak – VI miejsce.

Konkurs krajoznawczy:

Michał Cieślak – IV miejsce;

Aleksandra Cieślak – VI miejsce.

Konkurs „Niespodziewanka”:

Aleksandra Cieślak, Dominika Nowicka – II miejsce.

 

Serdecznie gratuluję!

 

Autor: Katarzyna Krasucka