22 kwietnia 2022 roku w całej Polsce odbyła się już III edycja akcji sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych. Nasza szkoła również wzięła udział w tej ważnej inicjatywie – #SprzątamyDlaPolski. Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie ,,Sprzątamy Dla Polski” zaś patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Nadrzędną ideą wydarzenia jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za nasze środowisko naturalne. Akcja miała również pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i przemyślane gospodarowanie odpadami.

 

Wyposażeni w kamizelki odblaskowe, worki i rękawiczki ruszyliśmy do walki o czysty teren nie tylko wokół szkoły. Sprzątnięte zostały pobliskie tereny zielone, laski, pola i pobocza drogi włącznie z tzw. ,,betonówką”. Uczniowie zadbali także o plac dookoła szkoły oraz boisko. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy ponad 70 worków pełnych odpadów! W miejscach, gdzie systematycznie wyrzucane są śmieci ustawiliśmy tablicę z napisem apelującym o zmianę takiego karygodnego zachowania.

Wszyscy Uczniowie oraz Opiekunowie pracowali uczciwie i z zapałem, mając świadomość, że chcą zadbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Taka akcja jest także dowodem na to, że lubimy wspólnie działać, łącząc przyjemne z pożytecznym – czyli jazdą na rowerze. Mimo tego, że pogoda nas nie rozpieszczała, stanęliśmy na wysokości zadania.

Jeszcze raz dziękujemy Uczniom za ich pomoc i zaangażowanie oraz opiekunom – p. Dyrektor, p. Joannie, p. Agnieszce, p. Wioli, p. Monice, p. Mateuszowi oraz p. Anecie – razem MAMY TĘ MOC!