
27 maja 2026 roku w naszej szkole odbył się IV Gminny Trójbój Lekkoatletyczny pod honorowym patronatem Wójta Gminy Borki Marcina Czyżaka.
W sportowych zmaganiach udział wzięło pięć drużyn dziewcząt oraz pięć drużyn chłopców z klas IV-VI z terenu gminy Borki. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych:
• biegu na 60 metrów,
• rzucie piłeczką palantową,
• skoku w dal.
Mimo wietrznej pogody wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory oraz prawdziwy sportowy duch walki. Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:
Klasyfikacja drużynowa chłopców klas IV-VI
I miejsce
Zespół Placówek Oświatowych w Borkach
II miejsce
Zespół Placówek w Woli Osowińskiej
III miejsce
Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt klas IV-VI
I miejsce
Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej
II miejsce
Zespół Placówek Oświatowych w Borkach
III miejsce
Szkoła Podstawowa w Tchórzewie-Kolonii
Nagrody indywidualne – chłopcy
I miejsce
Kamil Szabelski
Zespół Placówek Oświatowych w Borkach
II miejsce
Dawid Bober
Zespół Placówek Oświatowych w Borkach
III miejsce
Ksawery Michalski
Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej
Nagrody indywidualne – dziewczęta
Wśród dziewcząt całe podium należało do zawodniczek z Woli Chomejowej. Pierwsze miejsce zajęła Maja Mucharzewska, drugie Zofia Cieślak, a trzecie Nikola Czyżak.
Po zakończeniu sportowych zmagań na wszystkich uczestników czekała kiełbaska z ogniska, która była doskonałą okazją do wspólnej integracji i odpoczynku po pełnym emocji dniu.
Podsumowanie zawodów zwieńczyło uroczyste wręczenie nagród przez Zastępcę Wójta Panią Danutę Kucio oraz Panią Dyrektor Martę Sposób-Żądełek.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Marcinowi Czyżakowi za objęcie wydarzenia honorowym patronatem oraz ufundowanie nagród.
Dziękujemy i gratulujemy naszym uczniom oraz panu Mateuszowi Kazimierczakowi za przygotowanie zawodników. Gratulacje kierujemy również do wszystkich uczestników oraz ich opiekunów za zaangażowanie, sportową postawę i wspólnie stworzoną atmosferę fair play.