28 października odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W poczet pierwszoklasisty został przyjęty – Miłosz Zabielski. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Marta Sposób – Żądełek, która powitała wszystkich zebranych, a w szczególności Miłoszka, kierując do niego jakże ciepłe słowa. Następnie głos zabrali uczniowie z klas II – III wraz z Miłoszem, przedstawiając program artystyczny. Uczniowie przygotowali także układ taneczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Po zakończeniu tej części występów nasz pierwszoklasista złożył przyrzeczenie. Wzniosłym momentem było pasowanie, pani Dyrektor dotykając ozdobnym ołówkiem ramienia Miłosza w geście symbolicznym, przyjęła nowego ucznia w poczet Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie z klas I-III zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wychowawczynią klasy jest p. Wioleta Kuczyńska.

Drogi Pierwszaku! Cieszymy się, że jesteś już uczniem i życzymy Ci sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Ciebie radością!