Coroczne święto z okazji Dnia Rodziny odbyło się w niedzielę 10 czerwca 2018 roku.

Uroczystość ta już od wielu lat należy do tradycji naszej szkoły. Uczniowie, chcąc wyrazić swą wdzięczność, miłość i szacunek do rodziców przygotowali, pod opieką wychowawców, piękny program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce, a przy tym, jak można było się spodziewać, wiele wzruszeń…

 

Po części artystycznej wszyscy zebrani udali się na zewnątrz.

Tutaj na kilka godzin teren szkoły zamienił się w plac pełen atrakcji!

Panie rozpoczęły od maratonu zumby razem z instruktorem Pawłem Jabłońskim, zaś panowie tradycyjnie wybrali zieloną murawę i rozegrali mecz piłkarski rodzice kontra dzieci.

Emocjom nie było końca, jednak tatusiowie na placu boju pokonali swoje pociechy i ostatecznie zakończyli rozgrywki z wynikiem 4:1.

 

,,Królem strzelców” zostali:

* Kacper Jeż, kl. III

* Mateusz Wierzchowski, uczeń kl. III gimnazjum

* p. Andrzej Zabielski

 

Warto także wspomnieć, że po raz pierwszy na naszym festynie pojawiło się stoisko z watą cukrową, kącik kosmetyczny Avon i Mary Kay, malowanie twarzy oraz wybieg dla kucyka, który z cierpliwością znosił wszelkie pieszczoty.

Niewątpliwie gwiazdą wieczoru okazał się jednak zespół POWER BEAT, który oprócz doskonałej muzyki i zabaw animacyjnych, przedstawił nam również kabaret pt. ,,Mariolka”.

Nic dziwnego, że przy tylu atrakcjach plac szkolny uczniowie opuszczali z niechęcią, a impreza przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych. 🙂

 

Czy ten Dzień Rodziny był potrzebny?

Oczywiście, że tak. W XXI wieku żyjemy zbyt szybko i nie zawsze mamy czas, aby poświecić dzieciom tyle czasu, ile byśmy chcieli. Festyn stał się więc doskonałą okazją do nadrobienia zaległości rodzicielskich.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości i życzymy Wam samych radosnych chwil! To dzięki Wam nasz rodzinny piknik nie miał sobie równych!

 

Autor: Magda Dzioba