24 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej dla uczniów kl. VIII.

Ich droga do dorosłości nie była łatwa i często wymagała od nich wiele wysiłku i pracy, aby udowodnić jakimi mądrymi i pracowitymi ludźmi się stali. Dziś choć rozpoczyna się dla nich nowy, długo wyczekiwany etap życia, każdy z żalem i smutkiem zerkał na grono pedagogiczne, rodziców i mury szkoły, w której spędził ostatnie 9 lat swojego dzieciństwa.

Dziś coś się kończy, a czas, który razem przeżyliśmy odkłada się w szufladzie zatytułowanej ,,wspomnienia”. Głęboko jednak wierzymy, że nowe, życiowe doświadczenia przyniosą im wiele znajomości i drogowskazów na dalszą podróż ku dorosłości.

Akademia okolicznościowa z udziałem absolwentów i uczniów klas młodszych.
Wystąpienie Dyrektor Szkoły Marty Sposób – Żądełek

 

Pożegnanie absolwentów przez uczniów kl. VII.
Pożegnanie absolwentów przez uczniów kl. VII.
Wręczenie pamiątkowych upominków przez uczniów kl. VII.
Wręczenie pamiątkowych upominków przez uczniów kl. VII.
Wystąpienie wychowawczyni Joanny Paszkowskiej.
Wręczenie pamiątkowych upominków przez wychowawczynię Joannę Paszkowską.
Wręczenie pamiątkowych upominków przez wychowawczynię Joannę Paszkowską.
Podziękowania dla grona pedagogicznego.
Podziękowania dla grona pedagogicznego.
Podziękowania skierowane do Dyrektor Szkoły Marty Sposób-Żądełek.
Absolwenci Szkoły Podstawowej 2020/2021
Wręczenie teczek absolwentów. Na zdjęciu Maria Mućka.
Wręczenie teczek absolwentów. Na zdjęciu Kacper Zabielski.
Absolwenci Szkoły Podstawowej 2012/2021.
Rozdanie listów gratulacyjnych dla rodziców ósmoklasistów. Na zdjęciu p. Monika Rogozińska.
Rozdanie listów gratulacyjnych dla rodziców ósmoklasistów. Na zdjęciu p. Agnieszka Cieślak.
Absolwenci wraz z wychowawczynią Joanną Paszkowską.
Absolwenci wraz z wychowawczynią Joanną Paszkowską i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Absolwenci wraz z rodzicami, wychowawczynią Joanną Paszkowską i Dyrektor Szkoły Martą Sposób-Żądełek.
Dekoracja okolicznościowa.

Kochani ósmoklasiści!
    Pożegnania są zawsze trudne, zwłaszcza gdy żegnają się ludzie, którzy przez 8 lat tworzyli jedną wielką szkolną rodzinę.

   Poznałam Was w 2017 roku, ale wśród naszego grona są tacy nauczyciele, którzy są z Wami od najmłodszych lat i pamiętają doskonale pierwsze dni Waszej nauki w szkole, blaski i cienie codziennych zmagań na zajęciach, wspólne imprezy, wyjazdy, zabawy. Znamy wasze charakterki, humorki, dobre i złe zwyczaje,  a Wy znacie nasze. Wspólnie przeżywaliśmy chwile sukcesów, słabości, porażek. Uwierzcie mi, dla wszystkich pracowników tej szkoły to bardzo wzruszający dzień….

    W Waszej szkolnej wędrówce towarzyszyli Wam nauczyciele i wychowawcy, wspaniali ludzie, którzy nie tylko dbali o waszą edukację, ale opiekowali się wami w każdej sytuacji (nawet wtedy, gdy uważaliście, że jesteście już wystarczająco dorośli). Pani Asia-Wasza wychowawczyni związana jest z Wami najmocniej, to ona przez te ostatnie lata dbała o Was, słuchała Waszych problemów, rozterek, wstawiała się za Wami. I choć były i trudne chwile między Wami, wiem, że jest z Was bardzo dumna i z ogromnym żalem się z Wami rozstaje.

Drodzy Absolwenci!

    Odnoszę się z wielkim uznaniem dla Waszej pracy i jestem głęboko przekonana, że docenicie w niedalekiej przyszłości to wszystko czego nauczyliście się w naszej szkole. Życzę Wam byście zawsze osiągali cele, które sobie postawicie i byście zawsze pamięcią wracali do nas. Myślę, że zachowacie o nas dobre wspomnienia.

    Coś się kończy, aby zaczęło się coś innego, czekają Was nowe wyzwania  i coraz bardziej dorosły świat. Tylko nie rozpędzajcie się z tą dorosłością, wierzcie nam – zdążycie! Uczcie się dokonywać mądrych wyborów, które pozwolą Wam spełnić Wasze oczekiwania i marzenia. Nowe wyzwania w życiu każdego człowieka dużego czy małego wywołują obawy i strach, ale jak mówił Mały Książę: ,,strach trzeba oswoić i zaprzyjaźnić się z nim”. Zatem życzę Wam, abyście oswajali swoich nowych nauczycieli, nowych przyjaciół i nowe sytuacje, a wtedy wszystko się uda, wtedy Wy będziecie szczęśliwi!

Kochani!

   Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej

Marta Sposób-Żądełek