21 marca 2018 r. uczniowie naszej  szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny.

 

Tym razem pierwszy dzwonek był symbolem wielkich zmian! Uczniowie z klasy VI i VII wcielili się w nauczycieli, a stanowisko dyrektora szkoły pełnił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Jakub Cieślak.

 

 

Po 45 minutowej dezorganizacji wszyscy spotkali się na szkolnej jadalni, gdzie rozpoczęła się część oficjalna przygotowana przez panią Ewelinę Sobolewską.

Najpierw wystąpili uczniowie z oddziału przedszkolnego, którzy przygotowali układ taneczny do piosenki o Pani Wiośnie. Następnie odbyły się konkurencje dla wychowanków klas starszych m.in. test na inteligencję, wiosenne fryzury, wyścig z jajem, test smaku oraz karaoke.

 

Zabawa była bardzo udana i wyczerpująca, wszyscy brali czynny udział w rywalizacji i chętnie przyłączali się do wspólnego koncertowania.

 

Zwieńczeniem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było wspólne ognisko oraz symboliczne spalenie Marzanny przygotowanej przez uczniów z klasy III.

 

Wszyscy mamy nadzieję, że panujący chłód będzie tylko krótkim epizodem, a Wiosna dostrzeże starania dzieci i zawita do nas jak najszybciej!

 

Autor: Magda Dzioba