W ramach akcji mającej na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem „Laboratoria Przyszłości” oraz wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami 16 marca do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości. Zajęcia warsztatowe prowadzone były równolegle przez dwóch edukatorów. Uczniowie z klas 4-8 zostali podzieleni na dwie grupy, każda z nich uczestniczyła w dwóch blokach edukacyjnych. Uczniowie zaznajomili się z urządzeniami tj.: drukarką 3D, długopisami 3D oraz programem do rozpoznawania gestów.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie. Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem podchodzili do wykonywanych zadań i wykorzystywali w praktyce zdobytą wiedzę. Bardzo cieszył ich finalny moment ćwiczeń z drukarką 3D, gdy mogli wziąć do ręki produkt, wydrukowany podczas zajęć według ich wskazówek.

Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości pojawiły się w naszej szkole w ramach akcji mającej na celu aktywne wykorzystanie sprzętu zakupionego z projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Zespoły edukatorów z pasją prowadzą dla uczniów interaktywne, pełne zabawy lekcje, wspierając rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie.

Był to ciekawie spędzony czas na kreatywnych zabawach i eksperymentach, co mamy nadzieję zaowocuje rozwijaniem potencjału naszych uczniów. Dziękujemy jeszcze raz Edukatorom za poprowadzone zajęcia i poświęcony czas! 🙂