Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w wielu konkursach recytatorskich, plastycznych i sportowych. Maj był zdecydowanie miesiącem obfitującym w konkursy zarówno gminne, jak i wojewódzkie.

Wspominaliśmy wcześniej o wielkim sukcesie ucznia klasy III Kacpra Cieślaka, który zdobył wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim w konkursie organizowanym przez KRUS – Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy.

20 maja Kacper odebrał nagrodę na uroczystej gali w Lublinie.

23 maja w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Do rywalizacji o udział w finale wojewódzkim stanęło rekordowo 83 recytatorów. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Gabriela Kłoda, Hanna Kozerska oraz Kacper Cabaj. Tym razem naszym reprezentantom nie udało się zająć miejsca na podium, ale doświadczenia i wrażenia z dzisiejszego dnia pozostaną im w pamięci na długo.

28 maja dwie uczennice z naszej szkoły – Gabriela Kłoda oraz Alicja Grabowska wzięły udział w XXIII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. Gabrysia została wyróżniona w kategorii wiekowej I-III.

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy godnie i z odwagą reprezentują naszą szkołę. Życzymy im wytrwałości i wielu dalszych sukcesów!