Z pewnością większość z nas pamięta dzień swojego pasowania na ucznia, wówczas przestaliśmy być beztroskimi przedszkolakami, a zostaliśmy dumnymi, pełnoprawnymi uczniami.

W szkole Podstawowej w Woli Chomejowej swój wielki dzień pierwszoklasiści przeżywali 24.10.2019 r.

Od momentu przekroczenia szkolnego progu czuć było doniosłą i świąteczną atmosferę panującą na szkolnych korytarzach.

Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku pod przewodnictwem wychowawczyni Magdy Dzioba, która dodawała otuchy i wspierała swoich małych podopiecznych. Uczniowie w pięknej scenerii zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i udowodnili, że gotowi są do sumiennej pracy w szkole.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był jednak moment pasowania, kiedy to Pani Dyrektor Ilona Sikorska-Korgol symbolicznym dotknięciem ołówka włączyła każdego pierwszoklasistę w poczet uczniów naszej szkoły. Pamiątką tego wydarzenia jest pierwszy dokument – Dyplom Pasowania na Ucznia. Dzieci zostały również oficjalnie pasowane na czytelników naszej biblioteki i pod czujnym okiem Pani Wiolety Kuczyńskiej złożyły swoje podpisy i odciski palców w kronice szkolnej.

  Po ceremonii uczniowie otrzymali od zgromadzonych gości mnóstwo ciepłych słów, wspaniałych życzeń i jeszcze wspanialszych upominków. Przyjęcia do uczniowskiej braci pogratulowali: Wójt Gminy Borki Pan Radosław Sałata, Dyrektor placówki, do której uczęszczają uczniowie, jak również starsi koledzy z klasy II.

W roku szkolnym 2019/2020 w poczet uczniów naszej szkoły zostali włączeni:

* Cieślak Kacper

* Duchowicz Lena

* Kasiarz Filip

* Włodarczyk Bartosz

 

Pełnoprawnym uczniom naszej szkoły życzymy wiele radości i satysfakcji z nauki oraz samych miłych chwil spędzonych w gronie koleżanek i kolegów!

 

Autor: Magda Dzioba