14 marca uznawany jest  za Dzień Liczby Pi.  π jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb.
W związku z powyższym w Szkole Podstawowej w Krasewie  odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Matematycznego pt. ,,Urodziny Ludolfiny”. Już po raz czwarty mistrzowie matematyki ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy stanęli do rywalizacji w konkursie zorganizowanym  pod honorowym  patronatem Wójta Gminy Borki ppłk. rez. dr. Radosława Sałaty. Nasza szkołę dzielnie reprezentowali następujący uczniowie: Miłosz Zabielski, Piotr Wierzchowski, Kacper Cieślak, Szymon Kozerski, Lena Sergiel, Rafał Kulik oraz Julia Ostrzyżek.
W pierwszej części wydarzenia uczniowie rozwiązywali testy w różnych kategoriach wiekowych. Następnie odpoczywali po zmaganiach matematycznych, a Komisja Konkursowa sprawdzała prace.

Po udanej zabawie nadszedł czas na uroczyste przedstawienie wyników konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych i pamiątkowych dyplomów.

W tym roku laureatami Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej zostali:

I miejsce – Julia Ostrzyżek kl. VIII

II miejsce – Piotr Wierzchowski kl. III

II miejsce Szymon Kozerski kl. V

II miejsce Rafał Kulik kl. VII

 

Miłym zaskoczeniem nie tylko dla uczestników konkursu, ale wszystkich uczniów były nasze dzisiejsze szkolne obchody Liczby π. Uczniowie przygotowali pod okiem p. Joanny Paszkowskiej krótką prezentacje z ciekawostkami dotyczącymi Pi, a także odegrali kłótnię liczb. Po wysłuchaniu scenki przyszedł czas na coś dobrego – jak to na urodzinach Ludolfiny! Bez tortu ani rusz!

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A pozostałym uczestnikom konkursu życzymy osiągnięcia swoich  matematycznych celów w przyszłym roku szkolnym.