9 czerwca w Szkole Podstawowej w Woli Chomejowej odbył się coroczny Dzień Rodziny.

Zaproszeni na uroczystość rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które z zaangażowaniem zaprezentowały bliskim montaż słowno-muzyczny. Były kwiaty, życzenia i słowa podziękowania dla rodziców, a przy tym, jak można się było spodziewać, wiele wzruszeń.

Dzień Rodziny to jednak nie tylko występy, ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Po części artystycznej wszyscy wyszli na dwór. Na kilka godzin teren szkoły oraz boisko szkolne zamieniły się w plac zabaw z kolorowym atrakcjami.

Na Orliku szkolnym odbył się towarzyski mecz – rodzice kontra uczniowie. Do meczu zaangażowani zostali ojcowie uczniów, którzy dali swoim synom popis prawdziwych umiejętności.

Główną atrakcją integrującą rodziny były jednak konkurencje zorganizowane przez klub sportowy ,,ORIENT”. Serwobieg, jaka to melodia, gra terenowa, biegi, to tylko niektóre konkurencje, w których swoje siły mierzyli chętni mieszkańcy wioski. Najlepsi okazali się jednak Państwo Włodarczykowie, którzy zdobyli I miejsce na podium. Tuż za nimi uplasowała się drużyna Kacpra i Leny Jeż, Piotrusia i Natalii Zabielskich, Antoniego Żądełka oraz Aleksandry Cieślak.

Zabawa i nieustający ruch na świeżym powietrzu zaostrzały apetyt na potrawy przygotowane przez mamy.

Nie zabrakło ciasta, kiełbasek z grilla i zimnych napojów.

Do tańca przygrywał zespół Power Beat.

 

Nic dziwnego, że przy tylu atrakcjach plac szkolny uczniowie opuszczali z niechęcią, a impreza przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych.

 

Autor: Magda Dzioba