Dzień Myśli Braterskiej przypada na dzień 22lutego. Jest to dzień urodzin założyciela skautingu Roberta i Olave Baden-Powellów. To dzień, który uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku.
W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

Próbna gromada zuchowa z naszej szkoły 23 lutego spotkała się z innymi zuchami i harcerzami w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Dzieci podzielone na 5 zastępów wymyślały swoje nowe nazwy, piosenki… Rozwiązywały zagadki i krzyżówki oraz wspólnie pokolorowały obrazek. Nie zabrakło zabaw ruchowych, sprawnościowych i manualnych.

Na uroczystym apelu zastęp 4 ,,Odlotowe zuchy”, do którego należała Gabriela Skwara odebrał nagrody za zdobycie pierwszego miejsca. Natomiast pani Wiolecie Kuczyńskiej – uroczyście przyznano sznur drużynowej.

Serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Radosława Sałaty dzięki, któremu mogliśmy uczestniczyć w tej ważnej dla społeczności zuchowej uroczystości.

 

Autor: Wioleta Kuczyńska