Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który odbywa się w ramach programu “Safer Internet”. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.   

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 obchodziliśmy 5 lutego pod hasłem ,,Działajmy razem!”.

W związku z powyższym, uczniowie z klasy II i V pod opieką p. Magdy Dzioba oraz p. Wiolety Kuczyńskiej, przygotowały akademię okolicznościową, w której zaprezentowały jak wyglądają przeciętne relacje dziecka uzależnionego od komputera z zabieganymi rodzicami.

Dodatkowo uczennice odtworzyły prezentację multimedialną, w której przedstawiły widowni główne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w sieci.

Podczas obchodów DBI 2019 chcieliśmy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi,

ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.

Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 

Autor: Magda Dzioba