12 października 2018 roku w naszej szkole odbyły się oficjalne przesłuchania do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych ,,Do Hymnu!” Jest to konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez uczniów szkoły Hymnu Państwowego

oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. W naszej placówce wyśpiewało ponad 96% społeczności szkolnej. Jury w składzie: dr hab. Małgorzata Nowak oraz dr hab. Barbara Pazur wysłuchało

4 zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”, ,,Roty” i ,,Boże, coś Polskę”.

Po przesłuchaniach przewodnicząca komisji  wręczyła na ręce Dyrektora p. Ilony Sikorskiej – Korgol dyplom uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu, a wszystkim uczniom i nauczycielowi odpowiedzialnemu za przygotowanie p. Magdalenie Miturze pogratulowała wykonania tych pieśni.

Przed częścią konkursową dzieci z Punktu Przedszkolnego zaśpiewały piosenkę

,,Jesteśmy Polką i Polakiem” przygotowaną pod kierunkiem p. Agnieszki Czyżak.

Ogłoszenie wyników nastąpi 20 listopada 2018 roku, a wszyscy uczniowie biorący udział w tym ogólnopolskim konkursie otrzymają indywidualne dyplomy uczestnictwa.

Warto podkreślić, że w konkursie tym bierze udział 300 szkół z całej Polski. Z województwa lubelskiego tylko 16, a z naszego regionu jesteśmy jedną z dwóch placówek. Tym bardziej czujemy się zaszczyceni możliwością udziału w tym prestiżowym konkursie.

 

Gratulujemy naszym uczniom pięknej prezentacji i czekając na wyniki trzymamy mocno kciuki!

 

Autor: dyr. Ilona Sikorska – Korgol