31.10.2023r w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy I. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Marta Sposób-Żądełek, która na początku powitała wszystkich zebranych, a następnie zwróciła się do głównych bohaterów spotkania. Wyjaśniła pierwszoklasistom pojęcie autorytetu i życzyła im, aby w szkole i w życiu spotykali tylko takich ludzi, którzy będą dla nich przykładem postępowania w dobrych jak i w tych najtrudniejszych chwilach.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpili oczywiście uczniowie kl. I. jak również II, III i IV. Pierwszoklasiści przenieśli się w podróż w świat nauki, zdobyli złotą nutkę, pszczołę, serce i sowę, zrzucili czar złej wróżki, by w końcu móc przystąpić do uroczystego ślubowania.

Część oficjalna została poprzedzona odśpiewaniem hymnu „Mazurka Dąbrowskiego, po którym uczniowie ślubowali:

„- będziemy starali się być dobrymi i uczciwymi ludźmi,

– będziemy strzegli honoru i dobrego imienia szkoły,

– będziemy szanowali nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, kolegów i koleżanki,

– będziemy sumiennie wypełniali obowiązki ucznia,

– będziemy uczyli się tego, co piękne i mądre,

– będziemy szanowali pracę swoją i innych ludzi,

– będziemy dbali o otaczającą przyrodę,

– będziemy kochali swoją Ojczyznę.”

Następnie pani Dyrektor podchodziła do każdego pierwszoklasisty i pasowała go na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej.

Na koniec nie zabrakło także drobnych upominków.

Życzymy pierwszoklasistom wspaniałego startu w szkolną przygodę! Powodzenia w odkrywaniu tajemnic nauki, niech pierwszy rok szkolny będzie pełen uśmiechu i pozytywnych przeżyć!