W dniach od 14 do 16czerwca 2019 roku odbył się biwak zuchowy ,,W zdrowym ciele, zdrowy zuch”. Rozpoczął się on uroczystym apelem z okazji święta szczepu na dziedzińcu Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. W tym dniu wręczono zasłużonym zuchom i harcerzom ,,Mocne ogniwo”. W tym roku zasłużyły na nie Kinga Fijałek i Angelika Duchowicz. Następnie zuchy ze swoimi drużynowymi udali się do Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej. Przez trzy dni zdobywały sprawność sportowca.

Piątkowy wieczór upłynął nam na zrobieniu zdrowych owocowych szaszłyków, obejrzeniu transmisji meczu oraz nauce tańca. Sobota była dniem pełnym atrakcji. Dzieci zaprojektowały medale, trenowały piłkę nożną, stworzyły kodeks dobrego kibica, poznały zasady gry fair play, robiły pompony do tańca oraz kilkanaścioro z nich podczas gry terenowej złożyło obietnicę zuchową. Po odpoczynku rozegrano olimpiadę sportową, którą wygrał zastęp ,,S…skarpetki”. Pomimo upału zuchy spisały się dzielnie. Po kolacji w postaci grilla pośpiewały i zmęczone zasnęły. W niedzielę po uroczystym apelu, na którym wręczono zwycięskiemu zastępowi nagrody przyjechali rodzice. Zuchy miały okazję pochwalić się im, czego się nauczyły. Dziewczynki zatańczyły z pomponami, a chłopcy (w składzie z 1 zuchenką) rozegrali mecz towarzyski. To był owocny i pożytecznie spędzony czas.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Borki Radosławowi Sałacie za dofinansowanie biwaku oraz całej grupie programowej za przygotowanie ciekawych zajęć.

 

Autor: Wioleta Kuczyńska