Światowy Dzień Książki obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. 30 kwietnia bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z zerówki i punktu przedszkolnego. Z uśmiechem na twarzy przyjęła nas pani Wioleta Kuczyńska – opiekun biblioteki.

Szymon Łukasiewicz

 

Na początku spotkania dzieci swobodnie wypowiadały się na temat znanych im bajek, po co przychodzą do biblioteki i czego mogą się nauczyć czytając różne książki. Następnie dzieci losując numerki ze szklanej kuli, mogły dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości. Podczas spotkania Sówki przypomniały sobie treść baśni pt. Śpiąca Królewna.

 

Następnie przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki oraz wymyślały własne zakończenie. Na koniec dzieci przystąpiły do ozdabiania kredkami i flamstrami marakasów przygotowanych przez panią Wiolę.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Dzieci po spotkaniu wróciły do sali przedszkolnej z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy pani Wiolecie za rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły – zgodnie potwierdzili, że w następnym roku również chętnie będą wypożyczać książki. 🙂