16 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Rodziny. Na początku zebraliśmy się w sali gimnastycznej aby wysłuchać części artystycznej przygotowanej przez przedszkolaków oraz uczniów kl. I-IV. Następnie odbył się koncert życzeń, który poprowadzili Kinga z Kamilem. Uczniowie przez życzenia i piękne śpiewy wyrazili swoją ogromną wdzięczność i miłość do swoich rodziców. Były łzy wzruszenia oraz ogromne oklaski. Następnie rodzice zostali obdarowani skromnymi, własnoręcznie wykonanymi przez swoje dzieci upominkami.

Zabawy zaczęliśmy tradycyjnie od zatańczenia słynnej w naszej szkole „Belgijki”, a tuż po niej uczniowie ze swoimi bliskimi rozpoczęli „rywalizację” w dyscyplinach sportowo-zręcznościowych. Zadania do wykonania były następujące: rzucanie piłeczką ping-pongową po stole, tak aby trafiła do miski, rzucanie butelką wody, tak aby stanęła na stoliku, wieszanie prania dla tatusiów, przenoszenie kijami pachołków oraz przewóz przez mamy dziecka w taczce slalomem. Śmiechu było co nie miara, a rodzice wraz ze swoimi pociechami wykazali się niezwykłym sprytem. Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – rodzina Cieślak,

II miejsce – rodzina Kasiarz,

III miejsce – rodzina Kozerskich.

Serdecznie gratulujemy!

Po ciężkich zmaganiach każdy mógł się posilić kiełbaską z grilla oraz słodkimi przekąskami.

Konkurencje zakończone były ostatnią wspólną – KALAMBURY. Każda osoba musiała wykazać się swoją spostrzegawczością i przekazać swojemu sąsiadowi w rzędzie czynność, którą pokazała poprzednia osoba. Ta zabawa również przyniosła wiele śmiechu i nastroiła wszystkich do kolejnej atrakcji – przyjazdu Pani Animatorki „Animat”.

Pani Animatorka, swoją pomysłowością zabawiała wszystkie osoby, od tych najmłodszych po najstarszych. Były tańce, zabawy z frytkami, chustą animacyjną, tunel, piana i wiele innych.

Przez ten cały wspólny czas można było również skorzystać z dmuchańca-zjeżdżalni, który cieszył się największą popularnością wśród najmłodszych dzieci, zapleść kolorowe warkoczyki, a także w specjalnie przygotowanej „strefie kibica” obejrzeć mecz Polska – Holandia.

Dziękujemy bardzo GOKiS Borki – Pani  Annie Cąkała za użyczenie dmuchańca na cały dzień! Dzieciaki były przeszczęśliwe.

„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który możemy spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Dziękujemy wszystkim za obecności i pomoc w organizacji tego wydarzenia.